0216 328 74 74   0 532 696 72 94
Bizi Arayın: 0216 328 74 74

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

 

Alexandrite Lazer Epilasyon

Pratik ve etkili bir yöntem olan Alexandrite lazer epilasyonun, teknik özelliklerinden dolayı sadece açık cilt tiplerinde kullanılmaktadır. Tüylerin işlem sonrası yüzeyden hemen dökülmesi, uygulama sonrası memnuniyeti arttırmaktadır.

Koyu tenli kişilerde bu lazerle uygulama yapmak yan etki ihtimalini artırmaktadır. Alexandrite lazer epilasyonun yüz, boyun gibi bölgelerde kullanımı ince tüylerde artışa neden olabilmektedir. Bu bölgelerde kullanımı cilt tipi açık renk olsa bile önerilmemektedir. Koltuk altı, bacak, kol, genital bölgelerinde daha etkili olmaktadır.

Diode Lazer Epilasyon

Uzun dalga boyuna sahip olduğundan, lazer ışığının daha derine ulaşabilmesini ve derindeki kıl köklerini tahrip etmesini sağlar. Aynı zamanda diode lazerle diğer cihazlar ile uygulama yapılamayan ince ve açık renkli kıllara da uygulama yapılabilir.

Bu özelliklerinden dolayı diğer cihazlara oranla daha geniş bir kitleye hitap etmektedir. Etkin soğutma sistemi ile uygulama sırasında hissedilen acı en aza indirilir. Yanık ve leke komplikasyonu çok azdır. Yazın güvenle uygulama yapılabilir.

Nd: Yag Lazer Epilasyon

Nd: Yag lazer epilasyon uygulaması derine inebilen lazerdir. Uygulamanın ağrısız ya da acısız olması için epilasyondan önce uygulanacak bölge soğutulur. Dalga boyu en uzun epilasyon lazer cihazıdır. Derine indiğinden ağrısı da şiddetli hissedilir. Koyu tenlerde, hatta zencilerde kullanılan lazer epilasyon çeşidi olarak ta bilinir.

Nd: Yag lazerleri tıpta kılcal varis tedavisinde de kullanılır bir yöntemdir. Bu lazer epilasyon uygulaması, diğerlerine göre ciltte daha çok derine indiği için yan etkileri bakımından dikkat edilmesi gereken bir yöntemdir.

Whatsapp: 0507 695 70 70