0216 328 74 74   0 532 696 72 94
Bizi Arayın: 0216 328 74 74

Kulak Estetiği

Hemen Bilgi AlDoktora Danış

 

Kulak estetiği en sık kulak boyutunu küçültme ya da kepçe durumunu düzeltmek amacıyla yapılır. Plastik cerrahide kulağın kepçesinin normalden daha fazla öne doğru kıvrık olması durumuna kepçe kulak veya yelken kulak (protruding ear) adı verilmektedir.

Kulak kepçesindeki “Y” şeklindeki kıvrımın yetersiz gelişmesi ya da düz olası, genellikle temel sebeptir. Kulak estetiği ameliyatı ile bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

Kepçe kulak deformitesi, normal anatomik pozisyonun aksine, kulak kepçesinin öne doğru kıvrık olması durumudur. Kepçe kulak çocuklarda önemli psikososyal, duygusal veya davranışsal sorunların kaynağı olabilen sık karşılaşılan bir problemdir.

Doğumsal kulak deformiteleri arasında en sık görülenidir. Kepçe kulak operasyonları güvenli işlemlerdir. Kepçe kulak estetiğinde kulağın sadece dış kısmına müdahale edildiğinden işitme ile ilgili bir sorun yaratmaz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

Saç bandını çıkarıp ilk pansuman yapıldığında kulaklarınızı ödemli ve kızarık olacaktır. Ödemler ortalama 5-7 gün içerisinde geçecektir.

Kulak arkasında herhangi bir ameliyat izi olmamaktadır. Hem kesiyi kulak arkasında yaparak gizlenir ve hem de estetik gizli dikişlerle kapatılarak bu olası sorun önlenmiş olunur.

Kepçe Kulak Ameliyatı İçin Yaş Sınırı Kaçtır?

Kulak kepçesi gelişimini yaklaşık 6 yaş civarında tamamlar. Önerilen kepçe kulak estetiği için en uygun dönem okul öncesi dönemdir. Okula başlama çağında çocukların iletişim kurduğu arkadaş çevreleri genişler ve bu dönem çocuklar için çok kırılgan ve hassastır.

Kulak görünümleri ile alay edilmesi ve lakap takılması gibi durumlardan etkilenirler. Bu durum özgüven eksikliğine neden olabilir ve ileri yaşlarda kulaklarını saçları ile saklama ihtiyacı hissedebilir. Kulak Estetiği Ameliyatı daha sonra ki her yaşta da düzeltilebilir.

Whatsapp: 0507 695 70 70