0216 328 74 74   0 532 696 72 94
Bizi Arayın: 0216 328 74 74

Çene Estetiği

Hemen Bilgi AlDoktora Danış

 

Yüzün genel yapısını belirleyen çene, birçok nedenden dolayı estetik açısını kaybetmiş olabilir. Doğumsal nedenlerde çenenizin estetik yapısı bozuk veya sonradan gelişen olaylar sonucu çenenizde estetik görünüm kaybı oluşmuş olabilir.

Çene estetiği ameliyatları çenenizin genel olarak büyütmek veya küçültmek amacı ile yapılan estetik operasyonlardır. Bu operasyonlar duruma göre üst çeneye veya alt çeneye yapılır.

Çene Estetiği İle Neler Yapılabilir?

Çene ucuna yapılacak estetik girişimler ile alt yüz ve çene ucunun uzatılması, kısaltılması, asimetrilerin giderilmesi, çene oluğunun derinleştirilmesi veya sıklaştırılması mümkündür.

Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

Genel anestezi altında ve genellikle ağız içinden yapılan kesiler ile çene ucuna ulaşılır, dolayısıyla görünür bölgelerde herhangi bir iz bırakılmaz. Çene ucunun uzatılması veya belirginleştirilmesi için özel implantlar kullanılabileceği gibi, hiçbir implant kullanmaksızın kemiğe yönelik girişimler ile çene ucunun ilerletilmesi, kısaltılması veya uzatılması mümkündür.

Çene Estetiğinde İz Kalır Mı?

Çene estetiğinde, cerrahi müdahaleler genel olarak ağız içinden yapıldığı için görünen bölgelerde iz kalmaz. Küçük çeneleri büyütmek için sentetik materyaller kullanılabileceği gibi hastanın kendi dokuları kullanılarak da bu işlem yapılabilir. Büyük ve/veya çıkık çenelerde ise kemiğe yönelik işlemler şarttır.

Çene Estetiği Toparlanma Süreci

Genioplasti (çene ucu estetiği) operasyonu, hastalar tarafından oldukça iyi tolere edilmektedir, genelde hastalar tarafından herhangi bir sıkıntı dile getirilmez. Yüz bölgesinde yapılan tüm işlemlerde olduğu gibi, şişme ve morarma görülebilir, ancak gerekli önerilere uyulması ile şişlikler kısa sürede gerilemektedir.

Whatsapp: 0507 695 70 70