0216 328 74 74   0 532 696 72 94
Bizi Arayın: 0216 328 74 74

Burun Estetiği

Hemen Bilgi AlDoktora Danış

 

Burun Estetiği, tıbbi ismi ile rinoplasti burnun yeniden şekillendirildiği bir estetik ameliyattır. Burun estetiği yapısal bir sorunu (örneğin septum deviasyonu ) düzeltmek için yapılabileceği gibi burnun genel görünümünü güzelleştirmek için de yapılabilir.

Burun estetiği burnunuz ile ilgili birçok şeyi değiştirebilir. Burnunuzun boyutları, burun kemerinizin genişliği, burun deliklerinin genişliği, boyutları, pozisyonu gibi birçok değişken burun estetiği ile istediğiniz görünüme gelebilir. Burun estetiği ile burun ucunda da değişiklikler yapılabilir. Burun deliklerinizin görünümlerini değiştirmek yüzünüzde büyük bir değişim yaratabilir.

Burun Estetiği(Rinoplasti) Hangi Yaşta Ameliyat Yapılmalıdır?

Rinoplasti genellikle 18 – 35 yaş arasındaki genç erişkinler tarafından talep edilen, 5 – 6. dekatlara kadar başarı ile uygulanabilecek bir ameliyattır. Burun tıkanıklığının ileri düzeyde olduğu durumlarda ameliyat daha erken yaşlarda da yapılabilir.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Zor Bir Ameliyat Mıdır?

Rinoplasti ameliyatı kolay bir ameliyat değildir. Rinoplasti yüz estetik ameliyatlarının zor olanlarındandır. Her yüzün kendine ait benzersiz karakteristiğine meydan okunur. Burun fonksiyonunu korurken ya da onarırken, yüzün bireyselliğine uygun olarak burun şeklini düzeltmek esas zorluktur. Başarılı sonuç iyi bir hasta hekim ilişkisi ile sağlanır.

Burun Estetiği(Rinoplasti) Sonrası İyileşme Süreci

Ameliyat sonrası ilk 24 saatte tampon ve şişlik nedeniyle burnunuzdan nefes alamayabilirsiniz. Ağrı kesici ilaçlar ile kontrol altına alınabilen bir miktar rahatsızlık hissedebilirsiniz. Burun estetiği ameliyatı geçiren kişilerin çoğu, ameliyattan sonraki ilk 48 saatten sonra ağrı kesici kullanma ihtiyacı duymazlar.

Ameliyattan sonraki ilk birkaç günde hafif kanamalar olabilir ve bunlar normaldir. İlk 24 saatte ameliyat bölgesine soğuk uygulama yapmak şişlik ve ağrıyı azaltabilir.

Ameliyat sonrasındaki ilk birkaç hafta burnunuza gelebilecek darbelerden korunmanız kilit önem taşır. Ayrıca burun estetiği ameliyatı sonrasında burnunuzu sümkürmeniz kesinlikle tavsiye edilmez.

Whatsapp: 0507 695 70 70