0216 328 74 74   0 532 696 72 94
Bizi Arayın: 0216 328 74 74

Yağ Aldırma

Hemen Bilgi Al Doktora Danış

Liposuction vücutta belli bölgelerde toplanan yağların vakum yardımı ile ince kanüller kullanılarak alınma yöntemidir. Bu yöntem ile vücudun diğer bölgelerine göre  yağ toplanması olan yerlerden yağlar alınarak vücuda daha orantılı bir şekil kazandırılır.

Liposuction(Yağ Aldırma) Hangi Bölgelere Uygulanır?

Göbek, kalça, bacaklar, diz, bel yanları, sırt bölgesi, ayak bilekleri, kollar ve çene altı gibi tüm bölgelerde  uygulama alanı bulmaktadır.

Liposuction(Yağ Aldırma) Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Liposuction genellikle superwet ve tümessan teknikleri uygulanır. Bu yöntemler vücut içerisindeki sıvı ve ilaçlar ile verilerek kanama, ağrı gibi durumların olmaması sağlar. Liposuction yöntemi büyük enjektörlerle veya vakum cihazı kullanılarak yapılır.İki durumda da vücut bölgesine göre değişmek üzere 2, 3 ve 4 mm çaplı kanüller kullanılır.

Yağ alınacak bölgeler içine lokal anestezi ve kanamayı azaltacak ilaçların (adrenalin) bulunduğu serumlar enjekte edilir  ve bu bölgelerden yağlar daha kolay ve kansız şekilde çekilebilmektedir. Küçük çaplı kanüller kullanılması ameliyat sonrası oluşabilecek düzensizliklerin ihtimalini  düşürmektedir.

Liposuction(Yağ Aldırma) Ameliyatı Sonrası

Liposuction işlemden sonraki ilk hafta oluşan ödem sonucu algılamak mümkün olmaz. Tartıda kilo değişikliği fark edilmez. İkinci haftayla birlikte ödem azalmaya ve sonuç görülmeye başlar. Genellikle 4 ila 6 hafta sonra sonuç %70 oranda ortaya çıkar. Tam düzeme daha uzun bir zaman gerektirebilir.

Whatsapp: 0507 695 70 70