0216 328 74 74   0 532 696 72 94
Bizi Arayın: 0216 328 74 74

Lipoliz

Hemen Bilgi Al Doktora Danış
Lipoliz nedir?

Lipoliz: lokal zayıflama, bölgesel yağ eritme yöntemidir. Yöntemde kullanılan fosfatidil kolin, soyadan elde edilmektedir.

Lipoliz hangi amaçlarla kullanılır?

Lipoterapi yağlanma, selülit tedavisi, jinekomasti, şekil bozukluğu, lipom ve göz etrafındaki yağların düzeltilmesinde, gözaltı torbalanmaların da kullanılmaktadır. 5 yıl kolesterol birikintisi olarak isimlenen gözaltındaki yağların yok edilmesinde etkili olmuştur. Cerrahi yollar ile yağların yok edilmesinden sonra çıkabilecek cilt bozukluklarının tedavisinde uygulanabilir.

Lipoliz hangi bölgelerde etkilidir?

Lipoliz vücuttaki yağlar dışında çene altı yağ ve gözaltı torbaları da azaltmakta kullanılır. Liposuction yapılması güç olan koltuk altı bölgesinde de  etkilidir.

Lipoliz kaç seans uygulanır?

Lipoliz kişinin kilosuna, yaşına ve vücudundaki yağ miktarına göre kaç seansta olacağı gösterir. Ciddi bölgelere minimum iki ile dört seans uygulanır. Kişiler ikinci seanstan sonra değişikliği fark eder. Her seanstan sonra, vücut doğal yollar ile çözülen yağ atıklarını kendi kendine atılır.

Seanslardan sonra rahatsızlık hissi oluşuyor mu?

Lipoliz uygulanan bölge de hafif morarma olabilir. İlaç enjekte edildikten sonra kaşınma, biraz yanma ve kızarıklık olabilir. Bu rahatsızlıklar kısa sürede kendiliğinden kaybolur.

Kimlere Uygun Değildir?
  • 18 yaşından küçük hastalara,
  • Gebe veya emziren kadınlara,
  • Şeker hastalarına,
  • Kanser hastalarına,
  • Karaciğer veya böbrek bozukluğu olan hastalara, mevcut bir infeksiyon geçiren hastalara,
  • İlaç alerjisi olanlara
Whatsapp: 0507 695 70 70