0216 328 74 74   0 532 696 72 94
Bizi Arayın: 0216 328 74 74

Lazer Lipoliz

Hemen Bilgi Al Doktora Danış
Lazer lipoliz, diod lazer ışını yardımıyla doğrudan yağ hücre zarının patlatılmasına dayanarak kullanılan yöntemdir. Vücut güzelleştirme uygulama tedavi olan lazer lipoliz, bölgesel yağlanma ve cilt sertliği tedavisinde düzenli olarak kullanılır. Vücudun bel, kalça arası, karın ve bel gibi bölgeleri ile yüz bölgesi, kol, bacak içleri, çene altı, bacak bölgesindeki yağlarınızdan tek seansta kurtulabilirsiniz.

Lazer Lipoliz cildin dibinde biriken yağları yok eder ve ciltteki kolajen üretimini yükselterek cildin genç ve gergin görünmesini sağlar. Lazer lipoliz yöntemiyle  hasta işine veya sosyal hayatına çabuk dönebilir. Lazer Lipoliz uygulamaları genelde tek seansta uygulanır. Yalnız yağ dokusunun hacmi ve cilt gevşekliğinin fazlalığı seans sayısı arttırılabilir.

Lazer lipoliz nedir?

Diod lazer ışığı ile yağ hücresinin zarının patlatılmasına dayalı bir yöntemdir. Elastikiyetini kaybetmiş bağ dokusu ve kollajeni parçalanıp, genç bağ dokusu ve kollajenin düzelmesini sağlar. Vücut, düzeltme uygulamalarında  yeni bir tedavi olan lazer lipoliz bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde kullanılmaktadır.

Lazer Lipoliz Öncesinde

Tedavi öncesi belli bir ön hazırlık yoktur. En önemli konu tedaviye uygunluğudur. Lazer lipoliz öncesinde kişinin, alerjik olup olmadığı gibi benzer sağlık durumu ile ilgili bilgilerin olması gerekir.

Lazer Lipoliz uygulamaları genelde 1 seansta uygulanmaktadır. Yalnızca yağlı dokunun hacmine ve cilt gevşekliğinin fazlalığı seans sayısını arttırılabilir. Uygulamayı 3 ay ara ile tekrarlamak mümkündür.

Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır?

Önce kişinin bölgesel fazlalığı olan yerler onaylanır ve lazer ışının ısı enerjisi ile kişiyi etkilenmemesi için tedavi edilen bölgeye bölgesel uyuşturma yapılır. Yaklaşık 10.15 dakikalık bekleme süresinin sonunda işlem yapılacak bölge temizlenir, 1-2 mm lik bir kesi açılır. Bu skesiden lazer atımını yapılacak olan, fiberin içinden geçen 1 mm çapındaki kanül cildin altına sokulur. Kanül yardımı ile yağ birikimi olan bölge lazer atışı yapılarak yağ hücreleri parçalanır.

Lazer Lipoliz Sonrasında

Lazer Lipoliz ameliyatı yapıldıktan sonra kişi işine ve günlük hayatına hemen dönebilmektedir. uygulama sonrası yok edilen yağ hücreleri geri gelmez. Fakat hastanın gereğinden fazla kalori alması ve kalan yağ hücrelerinde hacim olarak yükselme olması yağ hücrelerinin geri gelmesine neden olabilir. Bu durumlarda işlemi tekrar uygulamak gerekir. Bu yüzden lazer lipoliz sonrasında hastaların spor yapması ve gıda alımına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Whatsapp: 0507 695 70 70