0216 328 74 74   0 532 696 72 94
Bizi Arayın: 0216 328 74 74

Bölgesel Zayıflama

Hemen Bilgi Al Doktora Danış
Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama  bel, göbek ve basen gibi vücudun belli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması için kullanılan yöntemlerdir.

Bölgesel zayıflama genellikle, genetik nedenlerin etkisiyle vücudumuzun belirli bölgelerinde daha fazla biriken yağlar ve  bölgesel fazlalıklardan kurtulmak kullanılır. Orantısız bir görünüme sahip olan yağlar; göbek, basen, popo, kalça ve bacakların üst tarafında toplanır. Çözüm için uygulanan diyet programlarının sonuç vermediği bu tarz sorunlar için farklı bölgesel zayıflama yöntemleri  tercih edilmektedir.

Bölgesel zayıflama seans sayılarını uzmanların kişinin vücudunuzu değerlendirmesi ile belirlermektedir. Kilo sıkıntısı olan kişilerin bölgesel incelme yöntemine  diyet programı ile birlikte alınması gerekebilir. Bu sayede vücut şekillendirme yöntemlerinin etkisinin  kalıcı olması sağlanmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Hangi Bölgelere Uygulanır?

Bölgesel zayıflama göbek, kollar, karın, bel, kalça, basen ve bacak gibi bölgelerde  etkili olmaktadır.

Kavitasyon Yöntemi ile Bölgesel Zayıflama

Bölgesel yağlanma, Kavitasyon yöntemi ve selülitle ultrason yardımıyla yapılan cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanılan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısının ani ve yüksek basınç değişikliğine sebep olur. Bununla beraber oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır.

Bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını yok ederek depo yağların yapısını değiştirir. Dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri bütünlüğü bozularak, lenf yolları sayesinde uzaklaştırılmaya çalışılır. Özgür olan bu yağlar, adalelerde ısıtılarak ya da üriner sistem ve karaciğer yoluyla vücuttan dışarı atılır.

Ultrashape Yöntemi ile Bölgesel Zayıflama

Ses dalgaları ile bölgesel zayıflama sağlayan orjinal bir yağ azaltma yöntemidir. Özellikle diyet ve spora dirençli yağ birikintileri parçalayarak bölgeyi inceltir.

Deri yüzeyine gönderilen ses dalgaları, 0,5-1,5 cm derinlikteki derialtı yağ dokuya odaklanır. Güçlü titreşim yağ hücre zarlarını parçalar ve yağ doku sıvılaşır.  Sıvılaşan yağ, vücut tarafından emilir, metabolize edilerek vücuttan atılır. İki hafta sonra bölgede incelme gerçekleşir. Ortalama 2-4 cm. çevresel incelme sağlar

 

Whatsapp: 0507 695 70 70