0216 328 74 74   0 532 696 72 94
Bizi Arayın: 0216 328 74 74

Akupunktur ile Zayıflama

Akupunktur’u elektronik uzaktan kumanda cihazlarına benzetebiliriz; nasıl ki belli frekansları tuşladığımızda, belli programlar veya bazı kanallar çıkıyorsa, akupunkturla da belli noktalara uygulama yapıldığında, o noktalardan beynimize uyarı gider. İştahımızın kesilmesi, akupunktur iğneleri veya lazer ışınları ile uyarılan noktalardan beynimize gönderilen sinyaller sonucu vücudun kendi endorfinini özellikle Beta Endorfin arttırmasıyla oluşur.

Tedavide kulak ve vücut kombinasyonu ile haftada 2-3 seanslık terapiler ve ayrıca kalıcı iğneler kullanılmaktadır. Ayda 4-6 kilo zayıflama hedeflenir. Ortalama 3 ay akupunktur tedavisine devam ettikten sonra kişi kendi beslenme dengesini kuracağı için 3 aydan uzun süre akupunktura devam etmek gerekmeyecektir.

Zayıflama tedavisinde akupunkturun hem yardımcı hem de esas yöntem olduğunu unutmamak gerekir. Bu yüzden genellikle sadece akupunktur tedavisi zayıflama için yeterli olmayacaktır. Kilo vermenin olmazsa olmazı diyettir. Mutlaka kişinin kendisine uygun bir diyet düzenlenmelidir. Diyetle beraber düzenli yapılacak egzersiz veya sporun faydası da oldukça fazladır.

Akupunktur ile zayıflama yönteminde de diğer zayıflama yöntemlerinde olduğu gibi hedeflenen kilolar verildikten sonra tekrar eski beslenme alışkanlıklarınıza dönmemeli, akupunktur seanslarını giderek azaltarak belli dönemlerde tekrar ettirmelisiniz. Ancak bu şekilde kilo verme durumu kalıcılığını korur.

Akupunktur ile zayıflamada kişi vücut ağırlığının %7’sini bir ayda vermektedir. Buna göre her ay vermek istediği kiloya göre akupunktur seanslarına devam edebilir. Daha sonrasında ise kişi kilo koruma programına alınır.

Whatsapp: 0507 695 70 70