0216 328 74 74   0 532 696 72 94
Bizi Arayın: 0216 328 74 74

Akupunktur ile Sigarayı Bırakma

Sigara içmeye başlayan kişi sigara aracılığı ile dışarıdan nikotin almaya başlar. Bir nörotransmitter gibi görev yapabilen nikotin, beynimizde salınması gereken nörotransmitterlerin yerine görev yapar. Böylece, sigara içen kişi de nikotin ile düşünmeye, yazmaya, karşısındakini dinlemeye, tuvalete gitmeye vb. fonksiyonlarını gerçekleştirmeye başlar.

Bu durum doğal olarak beynimizde salgılanması gereken nörotransmitterlerin daha az salgılanmasına neden olur.

Bu noktadaki insanlar sigarayı bırakmak isteyebilirler ama sigara içmeden işlerine kendilerini verememektedirler, sigara içmeyince yemeğe saldırdıkları için kiloları artmaktadır, sigara içmediklerinde en küçük soruna bile şiddetli tepki vermekte, çevrelerine öfke saçmaktadırlar, beyinleri karıncalanmakta, kabızlık çekmekte kendilerini çok mutsuz hissetmektedirler. Yani şimdi sigara onları bırakmamaktadır. Bu yüzden sigarayı bırakamazlar.

Akupunktur tedavisi; beynimizdeki nörotransmitterlerin salgılanmasını dengeleyerek yoksunluk sendromunun kısa sürede ortadan kalkmasını sağlayarak kişinin sigaradan kolayca kurtulmasına yol açar.

Akupunktur tedavisi ile sigarayı bırakan erişkin bir kişinin tekrar başlama riski hayatında hiç sigara içmemiş bir erişkin kişi ile eşittir.

Sonuç olarak: erişkin kişi yaptığı iyi tercihlerin ödülünü alan, yaptığı yanlış tercihlerin bedelini ödeme sorumluluğuna sahip kişidir.

Akupunktur hiçbir yan etki üretmeden sigaradan kurtularak sağlıklı, hastalık riski azalmış, daha kaliteli bir yaşama kavuşmanızı sağlayacaktır.

Whatsapp: 0507 695 70 70