0216 328 74 74   0 532 696 72 94
Bizi Arayın: 0216 328 74 74

Akupunktur

Akupunktur nedir?

Vücutta belirli noktalara iğneler batırılarak yapılan tedavidir.

Hangi hastalıkların tedavisinde akupunktur kullanılmaktadır?

Dünya sağlık örgütü verilerine göre yüzlerce hastalıkta kullanılması önerilen bu tedavi şekli daha çok ağrılı hastalıkların tedavisinde ün kazanmıştır. Günümüz dünyasında ağrılı hastalıklar yanında astım çeşitli madde ve sigara bağımlılığı şişmanlık halsizlik immün yetmezlik gibi birçok hastalıkta bu tedavi başarı ile kullanılmaktadır.

Akupunktur iğneleri, deri üzerinde hassas ve sığ bir şekilde doğru ağrı noktalarına batırıldığında, hasta iğne hissi ya da (DeQi) Qi’nin gelişi de denen, belirli belirsiz ağrı, uyuşma, ağırlık veya şişkinlik benzeri bir his duyar. Bu his enerji rotaları ile vücudun uzak bölgelerine ulaşabilir. Vücudumuzun bozulan dengesi meridyenler üzerindeki yaklaşık dört yüz adet ağrı noktasından gerekli olanlarına uygulanan akupunktur ile yeniden kurulur.

Ortalama bir seans tedavi ne kadar sürer?

Bu sorunun cevabı da hastalığa ve tedavi eden hekimin tecrübesine göre değişir. Ancak 15-20 dakika tedavi süresi olarak kafidir.Bazı otoriteler 8-10 dakikaya kadar inerken bazıları ise 30 dakikalık bir tedavinin daha yararlı olacağı tezini desteklemektedir.

 

Whatsapp: 0507 695 70 70